قوانین مقررات

 

معرفی سیلورسیب و قوانین و مقررات آن 

مقدمه 

 سیلورسیب یک مجتمع تجاری اینترنتی است که هدف آن کمک به رونق تولید از طریق فراهم سازی یک بستر الکترونیکی پویا (شامل وب سایت ها ، اپلیکیشن ها ، ابزارها و سرویسها)، به منظور تسهیل و تقویت معاملات فیزیکی بین بخش های تولیدی و مصرف می باشد. سیلورسیب فضایی را ایجاد می کند که در آن تولیدکنندگان می توانند فارغ از محدودیت های فیزیکی و جغرافیایی، محصولات خود را به طیف وسیعی از خریداران عرضه کنند و از سویی خریداران آزادی انتخاب را در میان طیف وسیعی از فروشندگان تجربه می نمایند.سیلور سیب حق انتخاب خریدار را محترم شمرده و می کوشد از طریق ترغیب فروشندگان و ارائه توضیحات مبسوط در خصوص کالاها و خدمات ،اطلاعات مفید و مناسبی را جهت تصمیم گیری و حق انتخاب خریدار (مشتری) فراهم آورد.در بازار منابع خدمات نیز سیلور سیب بستر لازم را برای معرفی و عرضه توانمندی های اشخاص حقیقی و حقوقی قرار می دهدو دسترسی سمت تقاضا را به طیف گسترده ای از خدمات تسهیل می نماید. بر این اساس، ذینفعان آن شامل دو گروه فروشندگان و خریداران می باشند. مدل کسب و کار سیلورسیب بر پایه حداقل دخالت ( به جز در موارد ضروری) در تعاملات بین فروشنده و خریدار استوار است.

 

تعاریف 

فروشنده : منظور از فروشنده، شخص حقیقی یا حقوقی است که با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی کالاها و خدمات خود را در بستر الکترونیکی فراهم شده توسط سیلورسیب عرضه می نماید. سیلورسیب، فضای مورد نیاز جهت ایجاد فروشگاه اینترنتی را به صورت رایگان در اختیار فروشندگان قرار می دهد.  

خریدار : منظور از خریدار شخصی است که اقدام به ثبت سفارش جهت خرید و استفاده از هر کدام از کالاها و خدمات ارائه شده در فروشگاههای اینترنتی فعال در بستر سیلورسیب را می نماید.  

 کالا: منظور از کالا کلیه محصولات فیزیکی است که فروشنده گان در فروشگاه اینترنتی برای فروش عرضه می نماید.

خدمات: منظور از خدمات عمل یا انجام کاری است که در قالب یک فعالیت اقتصادی از طرف شخصی(حقیقی یا حقوقی) با شخصی دیگر ارائه می گردد. به این ترتیب طیف وسیعی از فعالیتهای اقتصادی اشخاص و شرکتهای خدماتی نظیرخدمات فنی ، آموزش ، مشاوره ، حمل و نقل ، نگه داری ، اجاره و فعالیتهای مشابه در این بخش جای می گیرد.  

 

شرایط استفاده از سیلور سیب 

هر کدام از ذینفعان برای استفاده از بستر الکترونیکی پویای مجتمع تجاری اینترنتی سیلورسیب، نیاز به ایجاد حساب کاربری دارند و تأسیس حساب کاربری به معنی مطالعه این سند و پذیرش شرایط و قوانین سیلورسیب است. حقوق و مسئولیت‌های ذینفعان به هنگام استفاده از سیلورسیب در ادامه بیان شده است. 

 

شرایط عمومی 

1- فعالیتهای سیلورسیببر پایه محتوی و مفاد این سندو تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان می باشد. درصورتی که در قوانین سیلورسیب در آینده تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه بروز رسانی میگردد و شما توافق می‏‌کنید که استفاده شما از سیلورسیب به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

2- شما (ذینفع) متعهد می گردید که اطلاعات حساب کاربری را به صورت صادقانه تکمیل نمایید. شماره تلفن اعلام شده در حساب کاربری باید متعلق به شما باشد و در صورت استفاده از شماره تلفن و نام اشخاص ثالث، تمام مسئولیت های آن متوجه خود ذینفع است. و در صورت وجود شاکی برای حساب کاربری و احراز آن، بسته به تشخیص سیلورسیب، حساب کاربری شما تعلیق یا مسدود خواهد شد.

3- مسئولیت حفاظت و حراست از حساب کاربری هر ذینفع (شامل نام کاربری و رمز عبور) بعهده خود اوست. به علاوه مسئولیت فعالیتهایی که توسط حساب کاربری ذینفع انجام می شود به عهده وی می باشد. لذا در حفظ امنیت رمز عبور خود مراقبت های لازم را به عمل آورید.

4- مسئولیت هرآنچه از سوی هر ذینفع در بسترهای فراهم شده توسط سیلورسیب درج و منتشر می شود، به عهده اوست و سیلورسیب هیچ گونه مسئولیتی در قبال نقض حقوق اشخاص ثالث در این زمینه ندارد.

5- سیلورسیب هیچگونه مسئولیتی در خصوص قانونی بودن و تطابق محتوای نشر شده توسط فروشندگان با قواعد کپی رایت نداشته و کلیه مسئولیت های آن به عهده آن شخص ( ذینفع) می باشد.

6- کلیه فروشندگان، با اقدام به فعالیت در سیلورسیب اعلام می کنند که کلیه مجوزهای لازم برای عرضه محصولات خود را از مراجع قانونی دریافت نموده اند ، لذا عواقب ناشی از عدم اخذ این مجوزها و واردشدن هرگونه خسارت به اشخاص ثالث منحصراً به عهده فروشنده است.

7- عرضه محصولاتی که مغایر با دین مبین اسلام و قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد، در سیلورسیب ممنوع است. در صورت وجود چنین مواردی، سیلورسیب اقدام به حذف محتوای مربوطه و یا مسدود کردن حساب کاربری و بستن فروشگاه اینترنتی می نماید و به هیچگونه اعتراضی از جانب فروشنده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

8- کلیه فروشندگان در تولید محتوا و ارائه محصولات خود و توضیح قابلیت ها و ویژگی های محصول خود ملزم به رعایت صداقت و همچنین رعایت حریم قانونی و مالکیت فکری و معنوی اشخاص ثالث هستند.

9- در صورتی که سیلورسیب به علت هر نوع فعالیت شما ( ذینفع) تحت پیگرد قانونی قرار گیرد، شما متعهد به دفاع و مصون سازی سیلورسیب از این ادعاها خواهید بود. این مصون سازی شامل کلیه اشخاص ( کارمندان و همکاران سیلورسیب) و همچنین هزینه ها ( هزینه های دادرسی، هزینه وکلای مدافع و هزینه محکومیت های مالی) می باشد.

10- سیلورسیب می تواند جهت انجام امور تبلیغاتی یا آموزش ذینعان، از محتوای تولید شده توسط هر یک از ذینفعان، به طور مستقیم یا تغییر یافته استفاده نماید.

11- استفاده از علائم تجاری سیلورسیب توسط فروشندگان، فقط به منظور شناساندن محصولات خود در فروشگاههای اینترنتی سیلورسیب و صرفاً در محدوده این قرارداد مجاز است. استفاده از این علائم در سایر موقعیت ها یا بازارها ناقض این توافق است.

12- در صورتی که محتوای مطالب ارائه شده در سیلورسیب ناقض مالکیت فکری یا معنوی اشخاص حقیقی یا حقوقی تشخیص داده شود، سیلورسیب می تواند بدون اطلاع قبلی نسبت به حذف آن اقدام نماید.

 

فروشندگان

13- درصورت توافق فروشنده با مفاد این سند و ایجاد حساب کاربری، یک فروشگاه اینترنتی توسط سیلورسیب برای او فعال می شود و فروشنده بدون پرداخت اجاره بهای فروشگاه در آن به معرفی کالاها و خدمات خود شامل قیمت ،توضیحات تکمیلی و تولید محتوا ، آماده سازی ،و همچنین شیوه ارسال و هزینه های ارسال آن می پردازد.

14- در صورتی که سیلور سیب در هر زمان نیاز به اطلاعات تکمیلی در خصوص کالا و خدمات ثبت شده در فروشگاه فروشنده را داشته باشد ، فروشنده متعهد می گردد نسبت به ارائه مدارک و مستندات و اطلاعات تکمیلی درخواستی در این خصوص را ، در بازه زمانی مشخص شده در اختیار سیلور سیب قرار دهد.

15- به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان و جلب اعتماد آنها، هر فروشنده موظف است اطلاعات مربوط زمان لازم برای آماده سازی و ارسال را واقع بینانه بیان نماید. با اینحال اگر به هر دلیل پس از قطعی شدن معامله بین خریدار و فروشنده، فروشنده متوجه شود که آماده سازی در بازه زمانی اعلام شده، امکان پذیر نیست و ارسال کالا با تأخیر انجام می شود، باید علت تاخیر و بازه زمانی جدید جهت ارسال را از طریق لینک رهگیری سفارش به سیلورسیب اطلاع دهد.

16- هر فروشنده، برای کالاهای خاص که تهیه آنها مستلزم تهیه مواد اولیه و آماده سازی حسب سفارش خریدار است، حداکثر دوبار برای هر معامله می تواند درخواست تاخیر در تحویل را داشته باشد، در غیر اینصورت معامله فسخ می شود و کل وجه واریزی خریدار مطابق با برنامه زمان بندی تسویه حساب های مالی سیلورسیب، به حساب خریدار عودت می شود.

17- فروشنده پس از ارسال کالای درخواست شده توسط خریدار برای وی، ملزم به ثبت شماره مرسوله پستی یا تائیدیه ارسال غیرپستی در وبگاه سیلورسیب می باشد. در غیر اینصورت، امکان پرداخت وجه به فروشنده وجود ندارد.

18- به ازای هر معامله ای که در بستر سیلورسیب انجام می شود، درصدی از مبلغ معامله ( به جز هزینه ارسال که به عهده خریدار است) به عنوان کارمزد متعلق به سیلورسیب است که امکان استرداد آن به فروشنده وجود ندارد. این درصد برای کاربرانی که در سال 1399 در بستر سیلورسیب اقدام به برپایی فروشگاه اینترنتی می نمایند، بسته به نوع محصول و میزان فروش از 7 تا 10 درصد متغیر می باشد که هنگام تأسیس فروشگاه به فروشنده اعلام می گردد.

19- پس از تأئید دریافت محصول توسط خریدار و اعلام رضایت از محصول، سیلورسیب طبق برنامه زمان بندی تسویه، پس از کسر سهم خود از معامله، سهم فروشنده را به شماره حساب شبای معرفی شده در حساب کاربری او که مالکیت آن متعلق به فروشنده است، واریز می نماید. در صورت عدم رضایت خریدار از محصول، مطابق آنچه در بخش قوانین خریداران توضیح داده شده، عمل می شود.

20- هرگونه مغایرت بین محصول ارائه شده در فروشگاه اینترنتی و محصول ارسال شده برای خریدار، اعم از مغایرت در ویژگی های کالا یا زمان تهیه و ارسال آن به عهده فروشنده است و درصورت تخطی از آن، سیلورسیب می تواند نسبت به اعمال جریمه یا غیرفعال کردن حساب کاربری یا فروشگاه اینترنتی اقدام نماید و فروشنده تابع تصمیم سیلورسیب است.

21- مسئولیت تکالیف مالیاتی کلیه فروشندگان به عهده آنان است و مستقل از تکالیف مالیاتی سیلورسیب می باشد.

22- کلیه فروشندگانی که در بستر سیلورسیب اقدام به برپایی فروشگاه اینترنتی می نمایند، متعهد می شوند که تا مدت یک سال پس از تاریخ پیوستن به سیلورسیب، هیچ فروشگاه اینترنتی دیگری ( بطور مستقل یا در بستر سایر مراکز تجاری اینترنتی) برپا ننمایند. در غیر اینصورت سیلورسیب می تواند از مجاری قانونی نسبت به احقاق حق خود اقدام نماید.

23- به منظور ایجاد امکان فرصت دسترسی فروشندگان بیشتری به مجتمع تجاری اینترنتی سیلورسیب و فراهم سازی یک فضای کسب و کار پویا، در صورتی که صاحب یک فروشگاه اینترنتی به مدت 30 روز وارد فروشگاه خود نشود، سیلورسیب می تواند آن فروشگاه را مسدود نماید.

24- در هر زمانی که مشخص شود، هر کدام از شرایط این سند توسط فروشنده نقض شده است، سیلورسیب می تواند حساب کاربری فروشنده را به تعلیق درآورده یا مسدود نماید . در صورتی که عملکرد فروشنده باعث شکایت اشخاص ثالث از سیلورسیب شود، کلیه مسئولیت ها و خسارت های آن متوجه فروشنده است و سیلورسیب از هر گونه مسئولیت مبری است.

 

خریداران

25- هر خریدار می تواند با دیدن محصولات عرضه شده در فروشگاههای اینترنتی که در بستر سیلورسیب فعال هستند، اقدام به خرید کالای مورد نظر خود بنماید. شایان ذکر است که هیچکدام از این کالاها و خدمات متعلق به سیلورسیب نیست و سیلورسیب صرفاً فراهم کننده یک بستر الکترونیکی جهت تسهیل تبادلات تجاری میان فروشندگان و خریداران است. لذا سیلورسیب نمی تواند کیفیت و سلامت محصولات را تضمین نماید. اما سیلورسیب ساز و کاری را در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده اجرا می نماید. مطابق با این ساز و کار خریداران ضمن آگاهی از نحوه ارسال کالا و تاریخ آن، وجه معادل قیمت کالا و هزینه ارسال آن را (مطابق آنچه در فروشگاه های اینترنتی سیلورسیب و توسط فروشندگان مستقلا اعلام شده است) به درگاه سیلورسیب پرداخت می نمایند. به دنبال آن سیلورسیب پرداخت وجه را به مالک فروشگاه اینترنتی اعلام می نماید تا نسبت به ارسال کالا اقدام شود و لینک رهگیری سفارش را برای خریدار ارسال می نماید. پس از اعلام وصول محصول توسط خریدار و احراز رضایت او، مبلغ کالا ( با کسر کارمزد متعلق به سیلورسیب) و هزینه ارسال آن مطابق با قوانین تسویه حساب سیلور سیب به حساب فروشنده واریز می گردد. در صورتی که عدم رضایت مشتری از کالا با ارائه دلایل قابل قبول باشد و در مدت زمان قانونی به اطلاع سیلورسیب رسانده شود، سیلورسیب ضمن رعایت مفاد قانون تجارت الکترونیک پیرامون حمایت از مصرف کننده، مطابق با قوانین این سند عمل خواهد کرد.

26- خریدار متعهد می شود پس از دریافت کالا رسید آن را در بستر سیلور سیب اعلام نماید.

27- با رعایت ماده 37 قانون تجارت الکترونیک، سیلورسیب برای کالای فیزیکی مبادله شده، مهلت 7 روزه پس از تحویل به خریدار و برای خدمات مهلت 7 روزه پس از انعقاد را جهت اعلام رضایت یا عدم رضایت خریدار تعیین نموده است. خریدار می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود یا از طریق لینک رهگیری سفارش رضایت یا عدم رضایت خود را اعلام نماید. در صورتی که در پایان این بازه قانونی بازخوردی از خریدار دریافت نشود، به معنی رضایت خریدار است و پس از آن هیچ ادعایی از خریدار پذیرفته نیست.

28- در صورتی که کیفیت کالا و خدمات با توضیحات و ویژگی های ( و نه تصاویر) ارائه شده در فروشگاه اینترنتی مغایرت داشته باشد، با اعلام عدم رضایت خریدار که در بازه قانونی 7 روزه اعلام می شود، و تنها در صورتی که کالای مورد بحث بدون تغییر نگهداری شده باشد، امکان مرجوع کردن کالا و انصراف از خرید وجود دارد. در این حالت، ضمن اعلام مراتب فوق به سیلورسیب از طریق حساب کاربری و با هماهنگی سیلورسیب، کالا به فروشنده عودت می شود. در این شرایط کل هزینه های خریدار مطابق با قوانین تسویه حساب های مالی سیلورسیب، به حساب خریدار عودت می شود. اما اگر به تشخیص سیلورسیب، فروشنده به تعهدات خود در خصوص کیفیت عمل نموده باشد، عدم رضایت خریدار پذیرفته نیست.

29- در صورتی که کالا به صورت ناقص برای خریدار ارسال شود، باید مراتب را از طریق حساب کاربری یا لینک رهگیری سفارش به سیلورسیب اطلاع دهد. در اینصورت فروشنده موظف است با هماهنگی با سیلورسیب باقیمانده درخواست را با هزینه خودش برای خریدار ارسال نماید. اما در عین حال خریدار می تواند انصراف خود را برای آن بخش اعلام نماید، در اینصورت فقط وجه معادل آن بخش ( بدون هزینه ارسال) مطابق با قوانین تسویه حساب های مالی سیلورسیب، به حساب خریدار عودت می شود.

30- مطابق با ماده 38 قانون تجارت الکترونیک، انصراف از خرید پس از تحویل کالا، در ﻣﻮاردي ﮐﻪ ﺷﺮاﯾﻂ ﺧﺎﺻﯽ ﺑﺮ ﻧﻮع ﮐﺎﻻ و ﺧﺪﻣﺎت ﺣﺎﮐﻢ اﺳﺖ اﺟـﺮا ﻧﺨﻮاﻫـﺪ ﺷـﺪ. این موارد به ﻣﻮﺟـــﺐ آﺋـــﯿﻦ ﻧﺎﻣـــﻪ هایی که در ماده 79 قانون تجارت الکترونیک نام برده شده، مشخص می شوند. از جمله این موارد می توان به موادغذایی و خوراکی که تاریخ مصرف محدود دارند، مواد فاسدشدنی، داروها و ... اشاره نمود.

31- عدم رضایت و انصراف از خرید شامل مواردی که کالا در اثر حمل و نقل یا باز کردن بسته بندی توسط خریدار آسیب دیده باشد نمی شود. اگر ارسال کالا توسط پست صورت گرفته باشد، خریدار باید خسارت وارده به کالای خود را از طریق پست پیگیری نماید. اگر فروشنده، هنگام ارسال، کالا را بیمه نموده باشد، مطابق شرایط بیمه نامه عمل می شود.

32- با درنظر گرفتن ماده 38 قانون تجارت الکترونیک، سیلورسیب شرایطی را برای امکان انصراف از خرید درنظر گرفته است. اگر خریدار پیش از آماده سازی و ارسال کالا، انصراف خود را از خرید به سیلورسیب اعلام نماید، با تأئید سیلورسیب، تقاضا لغو می گردد و وجه پرداختی به طور کامل مطابق با قوانین تسویه حساب های مالی سیلورسیب، به حساب خریدار عودت می شود. اگر انصراف تنها برای بخشی از کالای سفارش داده شده باشد، فقط وجه معادل آن بخش ( بدون هزینه ارسال) به خریدار عودت می شود. توجه شود هرگونه انصراف که پس از آماده سازی و ارسال کالا اعلام شود، پذیرفته نیست. برای این منظور هر فروشنده، مدت زمان لازم آماده سازی و ارسال را به عنوان شرایط فروش کالا در فروشگاه اینترنتی خود اعلام می نماید و خریدار از آن مطلع است.

33- اگر فروشنده ای پس از ثبت شدن معامله، مطابق با مقررات بند 16 ( قوانین فروشندگان) درخواست تاخیر در ارسال کالا را بنماید، خریدار می تواند با این درخواست موافقت یا مخالفت نماید. در صورت موافقت خریدار با درخواست فروشنده، تاریخ جدید به عنوان مهلت ارسال کالا منظور می شود.

 

انعقاد و فسخ قرارداد با سیلورسیب

34- فروشندگانی که تمایل به اخذ فروشگاه اینترنتی در بستر سیلورسیب را دارند، لازم است درخواست خود را آدرس الکترونیکی info@silversib.com ارسال نمایند. این درخواست باید شامل معرفی فروشنده، معرفی کالاهای تولیدی و خدمات، سابقه فعالیت، آدرس و .... باشد. پس از بررسی های اولیه و موافقت سیلورسیب، یک فروشگاه اینترنتی ( بدون اخذ هزینه) در اختیار فروشنده قرار می گیرد. برای این منظور، لازم است فروشنده ابتدا یک حساب کاریری در سیلورسیب ( مطابق با شرایط این سند) ایجاد نماید. ایجاد این حساب کاربری به معنای پذیرش کلیه مفاد این سند، توسط فروشنده است. شایان ذکر است، برپایی فروشگاه اینترنتی در بستر سیلورسیب به هیچ عنوان به معنای سرمایه گذاری مشترک با سیلور سیب یا انعقاد قرارداد استخدامی با سیلورسیب نیست و سیلورسیب ه فروشگاه اینترنتی مسدود نماید یا اینکه فروشگاه اینترنتی را حذف نماید.

35- در صورت عدم تمایل فروشنده با فعالیت در بستر سیلورسیب، لازم است درخواست انصراف خود را به صورت کتبی به سیلورسیب ارائه نماید. در صورت فسخ، کلیه معاملات ثبت شده پیش از تاریخ فسخ معتبر هستند مگر اینکه هر سه بخش یعنی خریدار، فروشنده و سیلورسیب به توافق دیگری برسند. در هر صورت تسویه حساب نهایی میان سیلورسیب و فروشنده بر اساس آخرین معاملات انجام شده و مطابق با قوانین تسویه حساب های مالی سیلورسیب انجام می شود.

 

حریم خصوصی

36- سیلورسیب، اطلاعات ذینفعان را بدون دریافت رضایت از آنها یا در مواردی که در این سند قید شده، به شخص ثالث نمی دهد.

37- در صورت درخواست رسمی مراجع ذیصلاح قضایی و انتظامی برای اطلاعات ذینفعان، سیلورسیب مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل می نماید.

38- مجتمع تجاری اینترنتی سیلور سیب اطلاعات کامپیوتر کاربر، از جمله آدرسIP، سیستم عامل و نوع مرورگر را جمع آوری کرده و جهت مدیریت و اهداف بازاریابی مورد استفاده قرار خواهد داد. این امر شامل داده‌های آماری درباره الگوها و عملکرد جستجوی شما در اینترنت بوده و نمی‌تواند هویت شما را تعیین کند. کوکی ها بسته‌های کوچک اطلاعاتی هستند که مجتمع تجاری اینترنتی سیلور سیب روی کامپیوتر شما ذخیره می کند. هنگامی که کاربر وارد سایت سیلور سیب می‌شود، سیستم سیلور سیب کوکی هایی را روی کامپیوتر کاربر ذخیره خواهد کرد. مگر اینکه مخالفت خود را هنگام ارائه اطلاعات خود به فروشگاه اینترنتی سیلور سیب اعلام کرده باشید. کوکی ها به دفعات بعدی بازدید از سایت سرعت بیشتری می‌دهند. همچنین کوکی ها اجازه می‌دهند تا بتوانیم ترافیک سایت را کنترل و نظارت کرده و محتوای سایت را برای کاربر شخصی سازی کنیم. کاربر می‌تواند با فعال کردن تنظیمات خاص در مرورگر کامپیوتر خود از ذخیره کوکی ها جلوگیری کند، در این صورت ممکن است نتواند از برخی قابلیت‌های ویژه سایت استفاده نماید.

 

فیلترها
Sort
display

شما می توانید وب اپلیکیشن سیلور سیب را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

کافیست گزینه Add To Home Screen را در مرورگر خود انتخاب کنید.