نکات کلیدی انتخاب رومیزی متناسب با دکوراسیون منزل

نکات کلیدی انتخاب رومیزی متناسب با دکوراسیون منزل

آیا تا بحال در انتخاب هماهنگ و موزون رومیزی با دکوراسیون منزل خود دچار شک و تردید شده و از خود پرسیده اید کدام رومیزی سازگاری بیشتری با دکوراسیون داخلی منزل من دارد؟ با ما همراه باشید و با راهکارهای ساده انتخاب صحیح رومیزی آشنا شوید.

کاربرد رومیزی

رومیزی و تزيینات پارچه ای یکی از عناصر بسیار مهم در ترکیب دکور و زیبایی منزل و محیط کار به شمار می رود .به همین دلیل امروزه شاهد تولید انواع رومیزی مانند گیپور، سنتی، توری ، ترمه ، قلمکار ، بافتنی و .... برای سلایق و فضاهای مختلف هستیم. وجود محصولات متنوع از لحاظ جنس ، رنگ ، طرح ، اندازه و کیفیت انتخاب و خرید را قدری مشکل کرده است. شما با یک انتخاب هوشمندانه در نوع ، رنگ ، طرح و نحوه بکار گیری در کنار سایر اجزاء دکور می‌توانید با صرف هزینه مناسب فضای جدیدی را خلق کرده و تغییر و تنوع زیادی به وجود بیارید.

در هنگام خرید رومیزی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

    • ابتدا فضای خانه و نوع مبلمان را مشخص کنید. مبلمان های اسپرت و مبلمان های کلاسیک با توجه به نوع و ابعادشان فضاهای متفاوتی را به وجود می آورند لذا انتخاب رومیزی با یستی با درنظر گرفتن این تفاوت ها انجام شود. انتخاب رومیزی های ترمه با توجه به نوع و قدمت پارچه در فضای مبلمان کلاسیک انتخاب مناسبی است. اما در فضای مبلمان های راحتی و اسپرت رومیزی های ترمه و قلمکار انتخاب هوشمندانه‌ای نیستند. مبلمان‌های اسپرت معمولا دارای نوعی سادگی هستند و از پارچه های شلوغ در آنها استفاده نمی شود. رومیزی های ترمه و قلمکار معمولاً طرح های پیچیده و شلوغ دارند و با مبلمان های اسپرت همخوانی و هماهنگی ندارند. رومیزی های چاپ دستی با الیاف طبیعی انتخابی مناسب برای هر دو چیدمان می باشد. زیرا به دلیل شیوه اجرا ، محدودیت درطرح و رنگ وجود نداشته و با هر نوع مبلمانی اعم از مدرن،کلاسیک و اسپرت قابل استفاده هستند. نقوش بکار رفته در این نوع رومیزی تلفیقی از سنتی و مدرن می باشد.

 

رومیزی ترمه

    ترمه

 

رومیزی الیاف طبیعی

 الیاف طبیعی

 

 

• به رنگ آمیزی فضای خانه و رنگ مبلمان توجه کنید. انتخاب رنگ رومیزی با توجه به یکی از این الگوهای زیر صورت می‌گیرد: انتخاب رنگ های متضاد یا کُنتراست ، انتخاب رنگ های مکمل، انتخاب رنگ های دارای هارمونی. در صورتی که از رنگ های سرد یا رنگ های گرم در مبلمان استفاده شده باشد، برای یک انتخاب هوشمندانه توجه به نکات زیر ضروری است. سرد یا گرم بودن فضا باعث می شود طیف و دامنه انتخاب شما جهت پیدا کند و طرح های نا هماهنگ زودتر از دامنه انتخاب شما خارج شود. درنتیجه، زودتر می توانید رومیزی مطلوب خود را بیابید. در فضاهای سرد (رنگهای خاکستری و کِرم) استفاده از رومیزی ها و کوسن های پُر رنگ و با درخشانی بالا، به فضا روح می‌بخشد. در این فضاها نباید به دنبال هارمونی بود بلکه باید به دنبال ایجاد تضاد بود. برای انتخاب رومیزی در فضای مبلمان‌هایی که از رنگ های پرقدرت و پرجوهر یا رنگهای گرم استفاده کرده اند، ایجاد تضاد و یا ایجاد هارمونی هر دو انتخاب های هوشمندانه‌ای بوده و می توان فضای زیبا ، متفاوت و جذابی را خلق نمود . استفاده از رنگ های مکمل هم در بسیاری موارد، فضا را بسیار گرم و صمیمی و شگفت انگیز می کند. رنگ های سبز و قرمز ، بنفش و زرد ، آبی و نارنجی ، قرمز و نارنجی و فیروزه ای ، نارنجی و زرد و نیلی ، سبز چمنی و ارغوانی جزو رنگهای مکمل می باشند.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display

شما می توانید وب اپلیکیشن سیلور سیب را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

کافیست گزینه Add To Home Screen را در مرورگر خود انتخاب کنید.